תפריט סגור

סובארו B3 2009 – החלפה מלאה נוזל גיר אוטומט

הרכב: סובארו B3 שנת 2009 אוטומט מנוע 1500 קוד מנוע EL154

לפי ספר הרכב הגיע זמן החלפת נוזל הגיר הרכב (105K או 8 שנים)
כדי להחליף את כל נוזל הגיר ברכב, נשתמש בשיטת ניתוק צינור הכניסה של קולר הגיר מהגיר והכנסתו לבקבוק שאליו נאסוף את הנוזל המשומש.

לפני תחילת העבודה יש לבדוק את מדיד נוזל הגיר ולקבל מושג כמה יש כרגע בתיבה. אם הכמות תקינה, נוכל לרוקן ולמלא בדיוק את אותה הכמות שרוקנו.

כלי עבודה: 8 ליטר סובארו ATF, בוקסה 17, בקבוקים וג'ריקנים ריקים, משפך, צינור.

פותחים את קרטר הגיר עם בוקסה 17 ומרוקנים לכלי קיבול. לא לשכוח לשים בד / קרטון מתחת כדי לא ללכלך את ארצנו היפה

מנקים את הבורג משאריות המתכת שנדבקו אליו, סוגרים את הקרטר וממלאים את אותה הכמות שהוצאנו. יצאו בערך 3 ליטר
המילוי מתבצע דרך המדיד. אפשר לשים עליו משפך / משפך ארוך, ואפשר גם עם צינור שקוף למי שיותר נוח

עוברים לריקון הנוזל דרך צינור הקולר. לגיר יש 2 צינורות ברזל שיוצאים ממנו: צינור אחד (צינור יציאה) מוציא נוזל מהגיר אל הרדיאטור (או אל קולר חיצוני למי שיש חיצוני), הנוזל מתקרר שם וחוזר לגיר דרך הצינור השני (צינור כניסה).

כדי לגלות איזה צינור יציאה ואיזה כניסה (לא כתוב עליהם) יש לנתק משניהם את צינורות הגומי המחוברים אליהם, לחבר במקומם צינורות שקופים,להכניס כל אחד לבקבוק משלו, להניע לשניה ולדומם. כדי לנתק את הצינורות צריך לתפוס את הבנד בעזרת שפיץ-פלייר ולהרחיק אותו מנקודת החיבור. הצינור שהוציא נוזל לבקבוק הוא צינור היציאה.
נחבר חזרה לצינור היציאה את צינור הגומי שלו שניתקנו מקודם, ואת צינור הכניסה נשאיר מחובר לצינור שקוף שמוביל לבקבוק. בדרך זו הנוזל יצא מהגיר אל הרדיאטור אך לא יחזור לגיר אלא לבקבוק שלנו

לפי היצרן, כמות נוזל הגיר ברכב היא 8.1-8.3 ליטר. בגלל שרוקנתי מהקרטר 3 ליטר, הנחתי שיש לפחות עוד 4 להוציא דרך צינור הקולר. לכן את הצינור השקוף כיוונתי לבקבוק 2 ליטר ומילאתי אותו פעמיים. כמובן שבין לבין ממלאים נוזל בכמות שהוצאנו.
כלומר הנעתי את הרכב, חיכיתי שהבקבוק יתמלא (הוא מתמלא מאוד מהר!), דוממתי, מילאתי 2 ליטר דרך המדיד, שמתי בקבוק חדש וחזרתי על התהליך. הוצאנו 4 ליטר ומילאנו 4 ליטר. בנתיים 7 ליטר הוחלפו

בבקבוק הבא כבר התחלתי יותר לשים לב לצבע של הנוזל וברגע שראיתי שיוצא נוזל חדש דוממתי את הרכב ומילאתי את הכמות שהוצאתי דרך המדיד. ההחלפה הסתיימה

ביצוע בדיקת נוזל גיר

אנחנו עבדנו בשיטה של מילוי הכמות שהוצאנו בגלל שכמות הגיר שהיתה ברכב היתה תקינה. במצב כזה, אין צורך לבדוק את המדיד לאחר ההחלפה כי כמות הנוזל לא השתנתה. אם זה לא המצב ויש לכם מעט / יותר מידי נוזל בגיר, או שאתם לא בטוחים בכמות שמילאתם, או שאתם סתם רוצים לבצע את הבדיקה – ככה מבצעים אותה:

מדיד נוזל גיר צריך לבדוק פעמיים, כשהנוזל קר וכשהנוזל חם. לכל אחת מהאפשרויות יש ערכים משלה במדיד. מינימום ומקסימום לקר, מינימום ומקסימום לחם.

נבצע כעת בדיקה קרה כי הנוזל קר. על משטח ישר נניע את הרכב, נעביר מ-P ל-R ואז ל-N, שוב ל-R ושוב ל-P. יש להמתין שניה בין העברה להעברה. לאחר שסיימנו וחזרנו ל-P נלך לבדוק את המדיד תוך כדי שהרכב מונע. אם חסר- מוסיפים וחוזרים על שלבי הבדיקה מההתחלה. לפי היצרן, ביצוע בדיקה קרה צריך לעשות כשטמפ' נוזל הגיר היא 30 מעלות.

ביצוע בדיקה חמה עושים כשטמפ' הנוזל היא 70-80 מעלות.

איך יודעים מה טמפ' הנוזל? קשה מאוד לדעת. יש לי תוכנה שבעזרתה אני יודע בלייב את טמפ' נוזל הגיר. אני יכול להגיד לכם מנסיוני האישי עם הרכב הספיציפי הזה שאחרי נסיעה של רבע שעה בעיר הטמפ' הגיעה ל 30 מעלות. הצלחתי להגיע ל 80 מעלות רק בעליות של ירושלים…

לא לכולם יש איך לנטר את טמפ' נוזל הגיר ולכן מתכתחילה השיטה העדיפה היא מילוי אותה הכמות שיצאה.

בהצלחה!

המדריך נכתב ע״י ארז אהרון

1 Comment

  1. יאני

    ניתן לראות על הצינור יציאה התחתון סימון אדום – זה וצינור היציאה של השמן החם אל הקולר ולכן אפשר לדלג על שלב הוידוא עם 2 צינורות מזגן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *